Rekrutacja do edycji XII Imperiusa wystartowała pod tym adresem: http://imperius.chilioi.webd.pl/index.php

Zapraszamy do ImperWiki

* * *
Koniec edycji XI (finalna tura 544), trwają przygotowania do startu edycji XII.

Księga Pożegnalna I11 / Ostateczne głosowanie

Awatar użytkownika
Saharczyk

Re: Ostateczne głosowanie - Stan Edycji

Postautor: Saharczyk » 06 paź 2018, 17:29

Kontynuacja
I11: Despotat Milingów
Ramirez

Postautor: Ramirez » 06 paź 2018, 19:10

Kontynuacja
Awatar użytkownika
AdDur

Postautor: AdDur » 06 paź 2018, 20:35

Zakończenie
"Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym."

Ceterum censeo NPC delendam esse.

Varja napisał/a:Poza tym proponuje nadać AdDurowi Order Farysa Pierwszego Stopnia za bycie upierdliwym jak wrzód w odbycie.
Awatar użytkownika
Badet

Postautor: Badet » 07 paź 2018, 0:07

Zakończenie
*miejsce na mądrą sentencje*
Ironfoot

I7: Związek Saliski, I8: Hrabstwo Nowego Sohail, I9: Królestwo Naugrimów, I10: Konglomerat AAAR (Auralen-Asturia-Artois-Rzesza)
gg: 57514667
Awatar użytkownika
Tymus

Postautor: Tymus » 07 paź 2018, 12:04

Podsumowanie I

Zakończenie: 10
- Tymus - GM
- Badet - GM
- Bojar - gracz
- Mathin - gracz
- Hareoon - gracz
- Witold - gracz
- Gacek - prawie gracz
- Emyrh - nie gracz
- Addur - nie gracz
- Isy - nie gracz

Kontynuacja: 4
- Sigrun - gracz
- Princeps - gracz
- Saharczyk - gracz
- Ramirez - gracz
Awatar użytkownika
Ellahar

Postautor: Ellahar » 07 paź 2018, 17:50

Zakończenie

(przepraszam, że po czasie, ale byłem mocniej irl i nie zwróciłem uwagi na deadline)

dop. Skryba - deadline jest do jutra do 17, luz.
I1: Epiria/Zakon św. Joneasza | I2: Communio Angelorum/Westuria/Uther | I3: Antiochea | I4: Angelon | I9: Civitas Ordinum | I10: Zerruko | I11: La Repubblika/GM
Awatar użytkownika
Tymus

Postautor: Tymus » 07 paź 2018, 22:11

Podsumowanie II

Zakończenie: 11
- Tymus - GM
- Badet - GM
- Bojar - gracz
- Mathin - gracz
- Hareoon - gracz
- Witold - gracz
- Ellahar - gracz
- Gacek - prawie gracz
- Emyrh - nie gracz
- Addur - nie gracz
- Isy - nie gracz

Kontynuacja: 4
- Sigrun - gracz
- Princeps - gracz
- Saharczyk - gracz
- Ramirez - gracz
Awatar użytkownika
Rizi

Postautor: Rizi » 08 paź 2018, 14:11

Kontynuacja
Awatar użytkownika
Skryba
Kontaktowanie:

Postautor: Skryba » 08 paź 2018, 18:06

Drodzy,

Czas na oddawanie głosów się skończył.

Wśród graczy padło 11 głosów, 5 za kontynuacją, 6 za końcem. Wynik zatem 54,55% za końcem.*
Wśród byłych graczy padły 3 głosy, wszystkie za końcem. 100%.
Wśród Mistrzów Gry padły 2 głosy, wszystkie za końcem. 100%.**
Innych głosów nie było.

[1] Gacka policzyłem jako gracza, bo czekaliśmy z jego przyjęciem tylko na turę 544 by już nie gmerać z frontem arreackim, którego ostatecznie nie było
[2] Nie głosowałem, ponieważ po pierwsze byłem niezdecydowany, po drugie jako twarz i z jakiegoś powodu domniemany bicz kontynuacji nie chciałem wpływać na wynik.

Za najbardziej decydującą kategorię stawiam graczy, to dla Was to wszystko jest i chociaż zdecydowaliście marginalnie (tzw landslide victory) to należy to uszanować. Stawianie jakiś progów 2/3 głosów byłoby niepotrzebne i zapewne źle widziane.
Potem Mistrzowie, którzy opowiedzieli się jednogłośnie, na koniec eks-gracze którzy jednakowoż jakieś tam prawa (nawet jeśli drugorzędne) to mają. Zdecydowana przewaga w tych dwóch kategoriach tym bardziej umocowuje prawnie, wg mnie, decyzję.

Niniejszym zatem ogłaszam, że w demokratycznym głosowaniu uznaliście, że Imperius XI dobiega końca. Trwał 27 tur IG i chociaż nie udało się dobić do 30 to chyba i tak pobiliśmy jakiś rekord.
OG zaczęliśmy pracę nad edycją bodaj w sierpniu 2017 roku, wystartowaliśmy w styczniu 2018. Biorąc pod uwagę, że mamy 41 tydzień roku, to okazuje się że bardzo dużo tur było 2-tygodniowych (głównie latem, z wiadomych przyczyn). Weźcie pod uwagę, że za każdym razem musiałem pisać do Authira a on musiał ręcznie przestawiać datę w MECHu ;) w kodzie. Bo narzędzia pod to nie było.
W edycji było raczej mało bólówdupy i ogólnie oceniam ją jako bardzo udaną, stabilną i ciekawą. Świat przedstawiony zakwitł nam pięknie i szkoda, że szeregi graczy się skurczyły a chęć gry zmalała (aczkolwiek to naturalny proces), bo jestem bardzo ciekaw jakby dalej się potoczyło. Ale trzeba wiedzieć kiedy odejść ze sceny w pełnej chwale, a ciągnięcie tego dalej może faktycznie byłoby już tylko słabą kontynuacją.

Dziękuję wszystkim, a przede wszystkim @Badet, @Ellahar, @Tymus - świetnie się z wami Mistrzowało.
Zachęcam do podsumowania podsumowań (he he) i wyłonienia kto zebrał najwięcej nagród, może bez tych ostatnich, dziwnych, dodanych kategorii :D
Dla graczy też ukłony uznania, chociaż bywaliście upierdliwi to fajnie się grało, naprawdę. Mam nadzieję, że ta edycja zapadnie w pamięć.

Ja jako GM się żegnam, może jeszcze kiedyś wrócę na stanowisko, ale raczej nie w najbliższej przyszłości. Za chwilę zawnioskuję u Authira o kolorek dla Sigruna, Badet już ma - będzie oficerem transformacji. Jakbyście potrzebowali pomocy w ogarnianiu tego dziwactwa jakim jest phpbb3 to dajcie znać, służę radą. Natomiast ja i Tymus się z kolorkiem żegnamy.

Jeszcze raz - dzięki!
I powodzenia Imperiusie XII ;-)
I1: Kintore, I2: Arges, I3: Thanlocke, I4: Hazarlarim, I5: Karia, I6: Larraine, I7: Finsternis, I9: Samarkanda, I10: Teredon, I11: Dunthain/GM
Awatar użytkownika
Sigrun
Mistrz Gry

Postautor: Sigrun » 08 paź 2018, 18:10

Poproszę o owacje na stojąco dla Mistrzowa. Tytaniczna praca, godna podziwu.

Obrazek

To była moja ulubiona edycja czegokolwiek w co graliśmy kiedykolwiek, mogę tylko uronić łzę nad Sjudaleną. Dłuższe podsumowanie później.

Ja ze swojej strony składam uroczystą deklarację, że nie wykorzystam swoich uprawnień by podglądać tajne obecnej edycji.

Wróć do „Dyskusje”