***

Rekrutacja do edycji XII Imperiusa wystartowała pod tym adresem: http://imperius.chilioi.webd.pl/index.php

***

Zapraszamy do ImperWiki

* * *
Koniec edycji XI (finalna tura 544), trwają przygotowania do startu edycji XII.

Kronika

Awatar użytkownika
Badet
Posty: 5370
Rejestracja: 09 lis 2016, 21:07
Lokalizacja: Fronty

Re: Kronika

Postautor: Badet » 07 paź 2018, 22:15

  Sternwald, 543 RS

  Wobec zaangażowania sił Republiki na północy, książę Alzacji postanowił odzyskać swój Sternwald. Ruszył do niego na czele liczącego nieco poniżej półtora tysiąca jeźdźców zgrupowania. W rejon skierowała się jednak również armia Tankreda von Ravenkreuza, samozwańczego Palatyna. Prowadził on dolickich nieregularnych powstańców i osławiony regiment "Palatina". Doszło do starcia między dwiema armiami, żadna nie zamierzała bowiem odpuścić. Co ciekawe, po stronie księcia Ottona walczyli również doliccy, post-palatynaccy rycerze, którzy złożyli mu przysięgę wierności i dochowali jej. Mimo tego że nieznaczna przewaga liczebna była po ich stronie, Tankred okazał się być znacznie lepszym wodzem i w krótkim starciu dał radę wyprzeć przeciwników z powrotem za Panor. Wobec jego pojawienia się miejscowa ludność powstała, dołączając do powstania - lokalne garnizony, zarówno te alzackie jak i republikańskie zostały wyrżnięte, a Tankred ogłosił przywrócenie władzy Palatynatu w Sternwaldzie.

  • Tankred pokonuje księcia Alzacji i przejmuje kontrolę nad Sternwaldem
*miejsce na mądrą sentencje*
Ironfoot


I7: Związek Saliski, I8: Hrabstwo Nowego Sohail, I9: Królestwo Naugrimów, I10: Konglomerat AAAR (Auralen-Asturia-Artois-Rzesza)
gg: 57514667
Awatar użytkownika
Skryba
Posty: 9393
Rejestracja: 09 lis 2016, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Kronika

Postautor: Skryba » 08 paź 2018, 15:39

  Pomorze, 544 RS

  "Państwo" Gustawa Krwawego Topora spotkał właśnie koniec. Armia Dunthainów złożona z zaciężno-najemnej zbieraniny wkroczyła tam i zaprowadziła porządek. Nie za bardzo miał kto jej się przeciwstawić - po spaleniu Salfordu, Pladze i rządach Gustawa poza paroma szajkami bandytów praktycznie nikogo na Pomorzu już nie zostało. Oznaczało to, że Gustaw nie ma z kogo zdzierać pieniędzy, a to znaczy że nie ma z czego opłacać swoich ludzi - którzy się ordynarnie rozeszli po prostu. Wobec tego Dunthainowie wkroczyli do prowincji, zatknęli swoje flagi i powywieszali paru zbirów. Sam Gustaw zbiegł gdzieś, zapewne drogą morską.

  • Pomorze zajęte przez Dunthainów
I1: Kintore, I2: Arges, I3: Thanlocke, I4: Hazarlarim, I5: Karia, I6: Larraine, I7: Finsternis, I9: Samarkanda, I10: Teredon, I11: Dunthain/GM

Wróć do „Wydarzenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość