Rekrutacja do edycji XII Imperiusa wystartowała pod tym adresem: http://imperius.chilioi.webd.pl/index.php

Zapraszamy do ImperWiki

* * *
Koniec edycji XI (finalna tura 544), trwają przygotowania do startu edycji XII.

„Oto jest OG” - wszystko inne

Awatar użytkownika
Ellahar

Re: „Oto jest OG” - wszystko inne

Postautor: Ellahar » 01 paź 2018, 9:22

Sigrun napisał/a:Królestwo Sjudaleńskie 543
dzieli się na Chorągiew Rycerską
(...)
Chorągiew Konna kieruje się do Tercenii Górnej i wykonuje swoje rozkazy.

Byś nie miał potem kłopotów formalnych. ;)
I1: Epiria/Zakon św. Joneasza | I2: Communio Angelorum/Westuria/Uther | I3: Antiochea | I4: Angelon | I9: Civitas Ordinum | I10: Zerruko | I11: La Repubblika/GM
Awatar użytkownika
Sigrun
Mistrz Gry

Postautor: Sigrun » 01 paź 2018, 9:22

Kurde Ellu <3 Dzięki.
I1: Sorogeure, I3: Ætthryr, I4: Armavir, I11: Sjudalena, I12: <3 GM <3
Awatar użytkownika
Sigrun
Mistrz Gry

Postautor: Sigrun » 08 paź 2018, 20:10

Sjudalenę kochałem najbardziej ze wszystkich moich krajów. Jak zapewne wiecie nie było ich wiele (moja meteorytowa częstotliwość pojawiania się w orbicie Impa przez... wiele lat), ale nadal wywalczyła sobie łatwo #1. O ile Sorogeure pozostaje zauroczeniem wieku dziecięcego, Ætthryr rodzajem przelotnej fascynacji, to Sjudalena jest dojrzałą miłością - okropnie dziwnie to ujmuję, wybaczcie.

Nic tu nie wyszło tak jak zakładałem, ale bardzo i tak sympatycznie. W ogóle mam wrażenie, że to był najsłabszy kraj edycji, co skutecznie zamaskowała działalność fabularna. Jedyną wojnę wygrałem dzięki tępemu uporowi - @AdDur ani @Isyrahis nigdy nie dowiedzieli się, że gdy wygrywałem negocjacje co do Tercenii to moja armia w Derby miała 1 morale i w następnej turze po prostu rozleciałaby się w nicość :P Całość polityki sjudaleńskiej była podytkowana cechami postaci. Najpierw Logenbald miał plan pożeglować na zachód ku nowemu światu by umknąć geopolitycznej pułapce kraju. No ale umarł. Wencen miał jakieś nowe światy gdzieś, więc środki zmarnowane na kradzież fryslańskich budowniczych okrętów poszły w cholerę. Następca za to chciał bardzo intensywnie świętej wojny z Norsami - też umarł nagle zanim zdążył ją, idiota, rozpętać. Może kogoś tu ciekawi czy Ijon naprawdę zabił brata: otóż go nie zabił, ale wbrew temu co pisałem na jawnym miał plan zamordowania Balda - dla dobra królestwa jednak nie dobra własnego (tak to sobie tłumaczył). Sjigbald więc pomimo mocnego porycia miał w pewnym sensie rację porywając Balda z pałacu.

Ogólnie na tym opierało się 70% mojej gry. Na graniu rodzinką Anvarrików, wiecznie na skraju wymarcia. Rolplejowałem sobie nimi radośnie i szczerze mówiąc niezbyt miałem głowę do innych spraw. Sam Baldo miał z czasem wyrosnąć na nieco pierdolniętego. Na tajnym już planował eskapadę w celu zabicia smoka by zwalczyć poprzez to zarazę, a to tylko przykład.

Może nie umieliście wymówić ani zapamiętać sjudaleńskich nazw, ale mi się tym tworem grało bardzo miło i bardzo dobrze to będę wspominać :D Najlepsza fabuła pisana grobami.
I1: Sorogeure, I3: Ætthryr, I4: Armavir, I11: Sjudalena, I12: <3 GM <3
Awatar użytkownika
Isyrahis

Postautor: Isyrahis » 08 paź 2018, 20:15

A to psubrat! Argh!
Moi też nie mieli morale, więc nic by nie wyszło, co najwyżej byśmy się rozpadli razem albo nasze armie by się połączyły i "wyzwoliły" Sjudalene i Panorie razem xd
Awatar użytkownika
MrMatinh

Postautor: MrMatinh » 08 paź 2018, 20:18

Bardzo klimatyczne państwo nawet z własnym językiem. Pod względem rolplejowym i to odrzucając moją sympatię do Siga jest to najlepiej zrobione państwo tej edycji.

Wróć do „Królestwo Sjudaleny”