***

Rekrutacja do edycji XII Imperiusa wystartowała pod tym adresem: http://imperius.chilioi.webd.pl/index.php

***

Zapraszamy do ImperWiki

* * *
Koniec edycji XI (finalna tura 544), trwają przygotowania do startu edycji XII.

Kronika

Awatar użytkownika
Ismerus
Posty: 1090
Rejestracja: 26 lut 2017, 16:23

Kronika

Postautor: Ismerus » 03 gru 2017, 9:49

Obrazek
I10: Udmurgia
I11: Hermudia; Mureliana
Ramirez
Posty: 166
Rejestracja: 16 cze 2018, 14:21

Re: Kronika

Postautor: Ramirez » 11 sie 2018, 13:20

537


Tragedia u wybrzeży Elby


Wieść złowieszcza nadeszła z okrętów królewskich wiozących członków rodu Flavalicus z Ireneos do Palermo gdzie mają gościć na dworze Króla Fryderyka II
Według raportu admiralskiego Manuela Ionii gdy konwój z męskimi potomkami płynął na wysokości wyspy Elba doszło do buntu. Synowie byłego Duxa Aleksy i Testowizariusz razem z kilkoma oficerami i legionistami Tacyjskimi którzy to także podróżowali tym okrętem próbowali przejąć statek i spróbować uciec królewskiej flocie. Celem ich prawdpodobnie miał być jeden z krajów północnych gdzie mogliby snuć intrygi o wywołaniu nowej wojny na szkodę swoich własnych byłych poddanych. Na szczęście ich diabelski plan nie doszedł do skutku dzięki odwadze i męstwu hermudzkich marynarzy. Niestety według naocznych świadków zarówno Aleksy jak i Testowizariusz nie chcieli się poddać i poprzysięgli walkę aż do śmierci która to nastąpiła gdy marynarze hermudzcy szturmem wzięli niższy pokład gdzie schronili się buntownicy.

Pomimo tej zdradzieckiej i haniebnej próby Król Fryderyk nadal pragnie gościć, niestety w mniejszym składzie, dom Flavalicusów na swoim dworze. Co więcej nasz miłosierny Król postanowił pochować obu braci z najwyższymi honorami w królewskich katakumbach w Palermo.

Wróć do „Królestwo Hermudii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość