***

Rekrutacja do edycji XII Imperiusa wystartowała pod tym adresem: http://imperius.chilioi.webd.pl/index.php

***

Zapraszamy do ImperWiki

* * *
Koniec edycji XI (finalna tura 544), trwają przygotowania do startu edycji XII.

Dwór

Legolud
Posty: 41
Rejestracja: 12 lis 2016, 16:05

Dwór

Postautor: Legolud » 12 lis 2016, 20:52

Wydarzenia, plotki, skandale, incydenty i wszystko co stało się na dworze Króla Rzeszy
Legolud
Posty: 41
Rejestracja: 12 lis 2016, 16:05

Re: Dwór

Postautor: Legolud » 25 lis 2016, 21:54

Plotki dworskie rajcowały wszystkich zawsze i wszędzie. Od samych zainteresowanych na dworze po kmieci z dalekich od stolicy pól. Bardowie mogli ułożyć nowe utwory na ich podstawie, a w mieście prześmiewano się lub trwożono z powodu ich groteskowej lub niepokojącej treści. Tym razem na licznym dworze króla rajcują wszystkich kolejne poselstwa do ludów, wodzów i osad poza granicami Rzeszy, które nie mają nad sobą pana.

    Biedne owieczki - bąknął książę Fryderyk, syn króla jest znany z bardzo cukierkowego języka - jakże to można nie przyjąć tak pięknych propozycji? Pobłądziły biedne owieczki, oj pobłądziły.


Przy trunkach siedział z nim starszy brat książę Wiktor, znany ze swojego gwałtownego usposobienia. Bracia są bardzo ze sobą zżyci co dziwi wszystkich, gdyż nigdy jeszcze nie zdarzyła się taka sytuacja odkąd w Rzeszy panuje dynastia Bayernowiczów. Wszyscy po kolei królowie albo byli jedynakami albo wyrzynali się na wzajem i to pomimo nieodwołalności wyroków kolegium elektorów w sprawie sukcesji.

    Kurwy i tyle. Stękać będą jak tylko ich wezmą pod kij atamany albo inne porumijskie szambo. Ciekaw jestem czy są tak głupi żeby wierzyć w to co gadają o swojej wolności i braku panów czy dogadali się z kochanymi sąsiadami? - książę już mocno podpity znowu wychylił sążniście z kielicha i dalej powiedział - powybijałbym ścierwa za głupotę. Głupotę powinno się tępić, a nie jej pobłażać.

Brat księcia, który więcej umiaru i rozwagi posiada, a więc i mniej wypił zaczął uciszać krnąbrnego królewskiego syna. Na dworze bowiem ich siostra Konstancja znana jest z podsłuchiwania i posiadania wielu ćwierkających ptaszków. Krążą też plotki, że kazała wydrążyć tunele w ścianach komnat, aby móc dyskretniej podsłuchiwać. Ale wybuchowy książę Wiktor nic sobie z tego nie robił. Nie miał też na uwadze, że na dworze przebywa aktualnie Karolina Sachsen, córka elektora, która też ma swoje ptaszki wokoło.
    Powybijać! Słyszycie szmaty? - darł się na całe gardło ksiażę - powybijać wszystkich, kto się nam sprzeciwi! Lećcie sobie donosić teraz konfidentki! Ciekawe co staruszek mi zrobi?! - książę Fryderyk cały czas uciszał brata i tłumaczył, że tylko wrogów ojcu i sobie narobi i w końcu to się udało, bo księciu kolejna dawka alkoholu nie posłużyła. Zaległ po chwili na stole, a jego brat szybko pobiegł do króla.

Król to człowiek rozważny, cały czas analizujący każdy ruch. Niestety już bardzo sędziwy. Niegdyś potrafił nie spać kilka nocy załatwiając sprawy królestwa, ale teraz jest już cieniem dawnej werwy. Mimo wszystko nadal wszystko chodzi pod jego dyktando. Książę Fryderyk przyszedł dowiedzieć się jak idą negocjacje. I dowiedział się. Król powiedział tylko jedno zdanie:

    Kierunek wschód!

Zatem książę już wiedział, że nadchodzą ciekawe czasy.


Nadchodzi jednak kolejny materiał no plotki. Na dwór w najbliższym czasie mają przybyć elektorzy. Król ma nowe pomysły, a bez nich nic nie może. Obecność elektorów to cała kopalnia knowań i romansów.
Awatar użytkownika
Rizi
Posty: 757
Rejestracja: 12 lis 2016, 14:31

Re: Dwór

Postautor: Rizi » 23 sty 2017, 11:50

55 Rok

Syn Króla Ludwik, zdecydował, że w tak niespokojnym czasie, jak klęska głodu, nie można podejmować pochopnych decyzji, jak ogłoszenie elekcji, choć już przez 2 lata, data nie została podana tłumacząc tym, że przez 1 rok trwała żaloba, no a teraz ta katastrofa. Ludwik w końcu zdecydować, że zwoła Kolegium Elektorów na przyszły rok, by zdecydować kto zostanie królem, odbędzie się ono w stolicy i ma być wielkim wydarzeniem, on sam jest głównym kandydatem do tronu Rzeszy.

Wróć do „Rzesza”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość