Rekrutacja do edycji XII Imperiusa wystartowała pod tym adresem: http://imperius.chilioi.webd.pl/index.php

Zapraszamy do ImperWiki

* * *
Koniec edycji XI (finalna tura 544), trwają przygotowania do startu edycji XII.

POSELSTWA

Awatar użytkownika
Badet

Re: Poselstwa

Postautor: Badet » 12 lut 2017, 14:44

a5ca41ed293a8586d419a9bb23bfb29e.jpg

- Powiedziano mi, żeś jest wśród Punicjan pierwszym i najważniejszym, jakoby król władzę dzierżącym.
      Godzi się zatem, by to z tobą o rzeczach wielkiego świata rozprawiać, a i przyszłe kroki planować, zarówno me, jak i twych poddanych.
*miejsce na mądrą sentencje*
Ironfoot

I7: Związek Saliski, I8: Hrabstwo Nowego Sohail, I9: Królestwo Naugrimów, I10: Konglomerat AAAR (Auralen-Asturia-Artois-Rzesza)
gg: 57514667
Awatar użytkownika
AdDur

Postautor: AdDur » 12 lut 2017, 15:11

Obrazek

- Przewodzę Punicji w tych trudnych czasach, jak wielu z mego rodu przede mną. Zatem mów, wodzu Tyverów co niepokoi twe myśli. Choć nie jestem człowiekiem wojny, to wiem że jak każde przedsięwzięcie wymaga ona planowania i rozwagi.
"Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym."

Ceterum censeo NPC delendam esse.

Varja napisał/a:Poza tym proponuje nadać AdDurowi Order Farysa Pierwszego Stopnia za bycie upierdliwym jak wrzód w odbycie.
Awatar użytkownika
Badet

Postautor: Badet » 12 lut 2017, 15:24

- Przybyliśmy na te wody w poszukiwaniu bogactwa i chwały. I znajdujemy je, choćby wśród piasków krainy Falklenidów.
Wszelako wieści głoszą, że na północy rozgorzała zaraza, a morowy wiatr wieje nad Deor. Nie możemy tam wrócić, przynajmniej nie teraz.
Przeto pragnę spytać cię, przewodniku i władco tej krainy - czy znajdzie się w tych ciepłych stronach ziemia, w której moglibyśmy osiedlić się?
Ironfoot

I7: Związek Saliski, I8: Hrabstwo Nowego Sohail, I9: Królestwo Naugrimów, I10: Konglomerat AAAR (Auralen-Asturia-Artois-Rzesza)
Awatar użytkownika
AdDur

Postautor: AdDur » 12 lut 2017, 15:52

Obrazek

- Dotarły do mnie wieści o zarazie na wyspach północy. Mądrze czynicie, nie wracając tam dopóki choroba nie ustąpi... - sufeta, gdy usłyszał o osiedlaniu się, spoważniał a jego do tej pory łagodne oczy zaczęły patrzeć czujniej i ostrzej. - Domyślam się, wodzu Tyverów że nie chodzi o zwyczajne założenie osad dla twych żeglarzy... Każdy wódz pragnie mieczem zdobyć dla siebie władztwo... Na północy są ziemie nie poddane żadnemu władcy, gdzie kalif usiłuje szerzyć swoją przeklętą wiarę... Idealne miejsce, aby szukać ziemi dla twych ludzi.

Varja napisał/a:Poza tym proponuje nadać AdDurowi Order Farysa Pierwszego Stopnia za bycie upierdliwym jak wrzód w odbycie.
Awatar użytkownika
Badet

Postautor: Badet » 12 lut 2017, 17:45

- Pochodzimy z północy, sufeto i potrafimy rozpoznać, kiedy należy racji swej dochodzić słowem, a kiedy ostrzem topora.
      Jeśli radzisz nam byśmy skierowali się w tamte strony - bogowie, może i to uczynimy, jeśli wiatry będą pomyślne, a wróżby sprzyjające.
      Tymczasem inszą mam ofertę, południowy władco. Ostatnia żona ma zmarła przed paroma laty, a tego czasu równie gładkiej nie znalazłem niewiasty w żadnej z krain, które przyszło mi odwiedzić.
      Powiadają jednak, że w punickich rodach wielkie się rodzą piękności. Czy oddasz mi jedną z nich, sufeto, bym mógł posiąść ją za żonę?
Ironfoot

Awatar użytkownika
AdDur

Postautor: AdDur » 12 lut 2017, 20:50

Obrazek

- Mamy takie powiedzenie, wodzu Tyverów że prawdziwymi perłami tych ziem nie są te łowione w oceanie, a kobiety Punicji... - powiedział sufeta i w zamyśleniu pogładził się po brodzie. - Moje córki nie dorosły jeszcze do małżeństwa, ale moja siostra Jezebel może być odpowiednia... - sufeta strzelił palcami i zza kolumny wyłonił się niewidoczny do tej pory sługa.
- Przyprowadzać panią Jezebel. - sufeta wydał polecenie służącemu, a ten skłonił się i ruszył w głąb pałacu. Po kilku minutach wrócił w towarzystwie kobiety o południowej urodzie. Ta usiadła i taksującym wzrokiem przyjrzała się Haakonowi.

queen_of_sheba_by_tadarida.jpg

- Zacząłeś sprowadzać najemników do naszego domu, bracie? Czy może urządzasz galerię osobliwości i chcesz mi pokazać tego człowieka-niedźwiedzia?

Awatar użytkownika
Badet

Postautor: Badet » 12 lut 2017, 23:31

- Ha, słusznie powiadają, że nie masz ostrzejszej broni nad język człowieka zrodzonego na południu, a już szczególnie niewiasty.
      Uśmiechnął się Haakon, przypatrując się egzotycznie wyglądającej kobiecie.
      - Wszelako widzę iż nie omylono się wiele w pogłoskach. Jeśli więc zezwolisz, mądry sufeto, poślubię tą kobietę.
      Wielką chwałą będzie o i dla mnie, a i wasz dom straty na tym mieć nie będzie - nie masz bowiem takiego wroga, którego ulękliby się podążający za mną wojownicy.

Ironfoot

Awatar użytkownika
AdDur

Postautor: AdDur » 12 lut 2017, 23:59

queen_of_sheba_by_tadarida.jpg

Siostra sufety zamarła z na wpół otwartymi ustami. Tego najwyraźniej się nie spodziewała.
- Poślubić?! - wydusiła w końcu. - Chyba nie myślisz bracie...

Obrazek

- Cicho kobieto! - uniósł głos sufeta. - Ojciec na za dużo ci pozwalał jak jeszcze żył i myślałaś, że wszystko ci wolno. Otóż z tym koniec. Aostaniesz żoną Haakona, albo sprzedam cię Hannonowi Barkidzie! - Jezebel słysząc to pobladła. - Wybacz wodzu Tyverów... Kobiety z południa czasem trzeba poskromić, inaczej wlezą ci na głowę. Moja żona podobnie narzekała, gdy miano ją za mnie wydać. Ale bez odrobiny wyzwania nie ma zabawy jak to mówią. W końcu to nie kalifat, gdzie kobiety zamyka się w haremie. Odrobina ostrej przyprawy dodaje smaku potrawie, jak mawiają... Dla rodu Magonidów zaszczytem będzie, jeżeli tak słynny wódz weźmie za żonę jedną z jego kobiet.

Awatar użytkownika
Badet

Postautor: Badet » 13 lut 2017, 14:26

- Wspaniale. Szykuj więc swe szaty, kwiecie południa, bym jeszcze przed wyruszeniem mógł rzec, żem więzami małżeństwa z tak piękną niewiastą złączon!
      Was zaś zaiste słusznie mądrym zowią panem, sufeto Punicji, co tako w czynie, jak i słowach twych się objawia.

Ironfoot

Awatar użytkownika
AdDur

Postautor: AdDur » 13 lut 2017, 16:46

Obrazek

- Doskonale, każę więc natychmiast posłać po kapłana Ela, aby w jego obecności potwierdzono zawarcie małżestwa!

Wróć do „Punicja”