***

Rekrutacja do edycji XII Imperiusa wystartowała pod tym adresem: http://imperius.chilioi.webd.pl/index.php

***

Zapraszamy do ImperWiki

* * *
Koniec edycji XI (finalna tura 544), trwają przygotowania do startu edycji XII.

Towary Zerrukinów

Awatar użytkownika
Ellahar
Posty: 3426
Rejestracja: 09 lis 2016, 20:23

Towary Zerrukinów

Postautor: Ellahar » 16 lis 2016, 13:56

Towary Zerrukinów


Gladiatorzy
Obrazek


Religia Zerrukinów zakłada dwie podstawowe drogi pozwalające na "zbawienie", czyli reinkarnacje w byt wyższy, także boski. Są to posłuszeństwo i męstwo. Nic więc dziwnego, że odcisnęło to swoje piętno ka zerrukińskiej kulturze. Powszechne są igrzyska zawierające w sobie walki gladiatorów, które przyjmują niekiedy religijno-mistyczny charakter. Odwaga okazywana na arenie, w połączeniu z niewolą gladiatorów jest mieszanką, która według dominującego nurtu w Erlijio (religi zerrukinów) jest najpewniejszą drogą do reinkarnacji w byty wyższe. Prowadzi to do dobrowolnego oddawania się w gladiatorską niewolę wielu wolnych Zerrukinów. Obok nich istnieją także gladiatorzy wywodzący się z ludów podbitych, czy to zmuszani do tego rodzaju "pracy", czy uwiedzeni religią zerrukinów liczący na reinkarnację w rodzinie swoich panów. Tworzy to dosyć specyficzne stosunki pomiędzy gladiatorami, a ich właścicielami. Niekiedy wejście w posiadanie gladiatora zbliżone jest do adopcji bez praw dziedziczenia: najlepsi gladiatorzy traktowani są jak synowie nawet arystokratycznych rodzin, jednak ich potomstwo już nie cieszy się takimi przywilejami.
W każdym razie zerrukińscy gladiatorzy są z pewnością najlepszymi w swym fachu, służąc zarówno na arenie, jak i ochroniarze, czy mentorzy dla arystokratycznych dzieci. Można ich spotkać praktycznie na całym świecie zarówno na arenach, jak i w straży wielu możnych.
I1: Epiria/Zakon św. Joneasza | I2: Communio Angelorum/Westuria/Uther | I3: Antiochea | I4: Angelon | I9: Civitas Ordinum | I10: Zerruko | I11: La Repubblika/GM

Wróć do „Zerruko Erresuma”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość