***

Rekrutacja do edycji XII Imperiusa wystartowała pod tym adresem: http://imperius.chilioi.webd.pl/index.php

***

Zapraszamy do ImperWiki

* * *
Koniec edycji XI (finalna tura 544), trwają przygotowania do startu edycji XII.

Rody Glossahire

Awatar użytkownika
Gacek
Posty: 1213
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:57

Rody Glossahire

Postautor: Gacek » 30 lip 2018, 18:06

Rodzina Escobar
Obrazek

Rodzina wywodząca się ze starej generyjskiej administracji, obecnie posiada tytularne hrabstwo Małego Dołka. Jej filarem są plantacje "ziół" w Małym dołku a także dwie ogromne manufaktury w Grosby. w przeszłości piastowali urzędy gubernatorskie na Kresach Generyjskich oraz Grestin. Są skoligaceni z rodziną Gewrii i tak jak oni nienawidzą Lorartów. Głową rodziny jest książe Pablo Escobar.

Rodzina Fitzgerald
Obrazek

Fitzgeraldowie to kolejny ród, który wszedł z mieszczaństwa do klasy wyższej dzięki reformie stanowej. Są to potężni handlarze z Salfordu którzy budowali swój majątek od setek lat. Dawniej mieli swoje filie w prawie wszystkich krajach sąsiadujących z Generią. Głową rodu jest Edward Fitzgerald.

Rodzina Tarbard
Obrazek

Tarbardowie to potomkowie imigrantów jeszcze ze starego Wielkiego Królestwa Naugrimów. Na ziemiach Glossahire są już od setek lat i mają bardzo ugruntowaną pozycję. Źródłem ich bogactwa jest wiedza o górnictwie którą przywiózł ze sobą założyciel rodziny Torgus, kopalnie żelaza, miedzi i srebra na terenie Grosby oraz liczne manufaktury w stolicy. Są bardzo postępowi i wielu z ich rodu było znamienitymi wynalazcami. Ich głową rodziny jest Ungus Tarbard.

Wróć do „Księstwo Glossahire”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości