Rekrutacja do edycji XII Imperiusa wystartowała pod tym adresem: http://imperius.chilioi.webd.pl/index.php

Zapraszamy do ImperWiki

* * *
Koniec edycji XI (finalna tura 544), trwają przygotowania do startu edycji XII.

Czym będziemy grać?

Moderatorzy: AdDur, Ellahar

Awatar użytkownika
Skryba
Kontaktowanie:

Re: Czym będziemy grać?

Postautor: Skryba » 25 paź 2018, 14:49

Mówiłem, że 200 prowów na mapę to za dużo, to nikt nie słuchał ;p
Ja mogę wziąć więcej i zachęcam też innych, nawet nie z ZS tylko w podaniu samym. A reszta trudno, NPCe. Oby nie klony swoich sąsiadów ;p
I1: Kintore, I2: Arges, I3: Thanlocke, I4: Hazarlarim, I5: Karia, I6: Larraine, I7: Finsternis, I9: Samarkanda, I10: Teredon, I11: Dunthain/GM
Awatar użytkownika
Tymus

Postautor: Tymus » 25 paź 2018, 15:03

viewtopic.php?f=138&t=1734&start=120#p52240
kolor/położenie; nick; kultura; religia; ustrój:
Jasnozielony w górach na zachodzie - Addur - Persowie - Vohanizm - monarchia
Różowy nad "Nilem" - Princeps - Arabska - Rizizm/Vohanizm? - ?
Brązowy nad zatoką - Gacek - Arabska - Rizizm - monarchia?
Żółty na wyspach - Ell - Grecka - Vohanizm - polies?
Fiołkowy na kontynencie - Witek - Bizancjum - Androznizm (ortodoksja) - monarchia
Czerwony - Mati - Hiszpania - Andronizm (ortodoksja) - dyktatura?
Szary na wyspach - Bojar - Włoska - Andronizm (ortodoksja) - Republika kupiecka
Granatowy na wyspach - Tymus - Łacińska z wstawkami elfickiej (z Panżeja) - Andronizm (ortodoksja) - to skomplikowane
Zielony na północy - Ismerus - Polska/Czechy - Andronizm (lokalna) - monarchia?
Błękitny na benisie [1 claim] - Skryba - Germańce - Rodzima - monarchia?
Błękitny na benisie [2 claim] - Emyrh - Niemcy - Andronizm (ortodoksja) - monarchia?
Różowy na wschód od benisa - Saharczyk - Celty z autorskimi - Andronizm (lokalna) - monarchia?
Zgniły zielony pod różowym - Hareoon - Tussą - Andronizm (ortodoksja) - monarchia
Niebieski na półwyspie - Ramirez - Mieszanka z Atlantydy - Rodzima? - ?
Żółty na wschodzie - Badet - Niby Chiny z Indiami (ale wyjdą krasnale na słoniach) - Rodzima? - monarchia?
Różowy na wschodzie - Szysz - Łacińsko-włosko-biznatyjska - Andronizm (lokalna) - republika?
Zgniły na wyspach na wschodzie - Isy - Japońce - Rodzima - monarchia?
Awatar użytkownika
Gacek

Postautor: Gacek » 25 paź 2018, 16:27

Tymus napisał/a:Nie każdy jest tak zachłanny XD
Chyba 3-4 prowki miały być startowe, reszta wykupywana z GP (według pomysłu Bojara). Niektórym starczy mniej prowincji :P
Np. wiem, że Bojar to chce mieć tylko jedno miasto-państwo

Skryba napisał/a:Mówiłem, że 200 prowów na mapę to za dużo, to nikt nie słuchał ;p
Ja mogę wziąć więcej i zachęcam też innych, nawet nie z ZS tylko w podaniu samym. A reszta trudno, NPCe. Oby nie klony swoich sąsiadów ;p

No wtf. Przecież miało być tak, że więcej prowów na mapie, ale i więcej prowincji startowych, żeby wojny były mniej destrukcyjne (zabranie prowincji to zabranie 1/10 państwa, a nie 1/4), a nie żeby były białe plamy. Myślę, że 8 prowincji na państwo to taka optymalna wartość, żeby nie powiedzieć, że minimalna. Jak państwa będą mieć na start 4 prowy to ja nawet się nie rekrutuje.
A ten 1 prowowy Bojara to myślałem, że troll, ale jak nie to to jest rak, op ścierwo i mam nadzieje, że Sigrun to zbanuje :c

Edit: no ja mam monarchię. Sułtanat Kaaresh
Awatar użytkownika
Tymus

Postautor: Tymus » 25 paź 2018, 16:55

Czy ja wiem?
Poczekajmy jeszcze na innych graczy na spokojnie. Bez zasad i bez informowania innych o nowej edycji mamy już tylu zainteresowanych (+ kilku nieoznaczonych na mapie), a po rozpoczęciu promocji i kampanii informacyjnej (zaciera rączki) może się zdarzyć, że będzie więcej chętnych do gry :D
Więc białe plamy mogą nie być, aż tak wielkim problemem.
W każdym razie proponowałbym by na przyszłość, na tego typu mapie zaznaczać 4 prowincje pewne + innym kolorem prowincje jakie będzie się chciało przytulić na giełdzie lub w zaawansowanym starcie w przypadku zwiększenia liczby prowincji. Będzie to o tyle lepsze, że będzie można łatwiej ocenić, gdzie jest miejsce by ktoś jeszcze się wcisnął :D
Awatar użytkownika
Badet

Postautor: Badet » 25 paź 2018, 17:02

Kminie sobie nad jeszcze jedną koncepcją.. Państwa zakonnego. Takie krzyżako-maltańczyki. Tylko musiałbym się wtedy podczepić pod jakąś dużą religię.
*miejsce na mądrą sentencje*
Ironfoot

I7: Związek Saliski, I8: Hrabstwo Nowego Sohail, I9: Królestwo Naugrimów, I10: Konglomerat AAAR (Auralen-Asturia-Artois-Rzesza)
gg: 57514667
Awatar użytkownika
Bojar

Postautor: Bojar » 25 paź 2018, 17:21

Gacek napisał/a:A ten 1 prowowy Bojara to myślałem, że troll, ale jak nie to to jest rak, op ścierwo i mam nadzieje, że Sigrun to zbanuje :c

Wut? Zamierzam zrobić po prostu duże miasto i tyle... Zresztą co to za różnica czy dodatkowo dam sobie jakieś bezużyteczne dodatkowe prowy? Oczywiście mogę zrobić sobie np. kolonie i wtedy moja mapa będzie wyglądać tak:
Mapa I12.png

Mogę tak zrobić, ale nie chcę bo te prowy nie pasują mi do historii, czyli de facto dobrowolnie na tym trace i zrzekam się z tego tylko po to, zeby historia mojego miasta była spójna.

Widzę to moje państwo-miasto, jako coś w rodzaju Bravos(GoT)/Raguza/Novigrad(wiedźmin) w kulturze włoskiej.

A co do ilości prowincji to od tego bedzie przecież zaawansowany start - po to, żebyś mógł sobie zrobić państwo z 4 prowami lub 20stoma
gg 61791901
Awatar użytkownika
Ismerus

Postautor: Ismerus » 25 paź 2018, 17:23

Moje państwo będzie wzorowane na przemyślidzkich Czechach i późniopiastowskiej Polszcze. Oczywiście zrobię monarchię, zastanawiam się tylko czy nie przesunąć państwa odrobinę na zachód.
I10: Udmurgia
I11: Hermudia; Mureliana
Awatar użytkownika
Gacek

Postautor: Gacek » 25 paź 2018, 17:39

@Bojar ale chcesz skupić wszystkie punkty w jednej prowincji i jeszcze wyspiarskiej, no to jest op gówno xD Dużo dużo dużo trudniej podbić takie coś niż państwo rozłożone na wielu prowincjach. I przeciwko temu też postulowałem żeby wprowadzić jakąś minimalną ilość punktów na prowincję, żebyś nie mógł skupić 95% punktów na wyspie, a pozostałym prowincjom dać po 1pkt. I od razu odpowiem na potencjalne kontrargumenty "hurr durr jak ktoś chce to niech robi, wolność twórcza", bo wolność twórcza musi mieć granicę jakimi jest balans rozgrywki. No chyba, że nie wiem, ograniczasz liczbę punktów startowych do 1/4 czy coś no to ok.

Bojar napisał/a:A co do ilości prowincji to od tego bedzie przecież zaawansowany start - po to, żebyś mógł sobie zrobić państwo z 4 prowami lub 20stoma

Ale mi nie zależy na tym, żeby mieć dużo prowincji, tylko zależy mi na tym, żeby nie było/było jak najmniej białych plam. Co najefektywniej zrobić zwiększając bazową liczbę prowincji.
Awatar użytkownika
Badet

Postautor: Badet » 25 paź 2018, 17:39

@Gacek
Głodem weźmiesz w 1 turze wojny.
Co się przejmujesz.
*miejsce na mądrą sentencje*
Ironfoot

I7: Związek Saliski, I8: Hrabstwo Nowego Sohail, I9: Królestwo Naugrimów, I10: Konglomerat AAAR (Auralen-Asturia-Artois-Rzesza)
gg: 57514667
Awatar użytkownika
AdDur

Postautor: AdDur » 25 paź 2018, 18:17

Badet... a może zakon Nieśmiertelnych? XD
"Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym."

Ceterum censeo NPC delendam esse.

Varja napisał/a:Poza tym proponuje nadać AdDurowi Order Farysa Pierwszego Stopnia za bycie upierdliwym jak wrzód w odbycie.

Wróć do „Sztab planistów”