Zapraszamy do ImperWiki

* * *
Koniec edycji XI (finalna tura 544), trwają przygotowania do startu edycji XII.

Nowe elementy fantastyczne

Moderatorzy: AdDur, Ellahar

Czy jesteś za wprowadzaniem nowych elementów do lore?

Tak - małe elementy fantastyczne
7
44%
Tak - pełna fantastyka
2
13%
Nie
7
44%

Liczba głosów: 16
Awatar użytkownika
Ellahar

Re: Nowe elementy fantastyczne

Postautor: Ellahar » 01 paź 2018, 18:33

Ekhm. Zasadniczo obecnie na Impie żyją mamuty. I czy Grummond nie próbowało zrobić jeźdźców mamutów?

Btw - na impie nie ma słoni xd
I1: Epiria/Zakon św. Joneasza | I2: Communio Angelorum/Westuria/Uther | I3: Antiochea | I4: Angelon | I9: Civitas Ordinum | I10: Zerruko | I11: La Repubblika/GM
Awatar użytkownika
Bojar

Postautor: Bojar » 01 paź 2018, 18:35

Tymus napisał/a:Tylko kalendarz imperialny! Jedyny kalendarz z prostym liczeniem (no może poza republikańskim)!

Fryslański jest rąbnięty, do dziś nie wiem jak on działa.
gg 61791901
Awatar użytkownika
Badet

Postautor: Badet » 01 paź 2018, 18:36

Nie działa
*miejsce na mądrą sentencje*
Ironfoot

I7: Związek Saliski, I8: Hrabstwo Nowego Sohail, I9: Królestwo Naugrimów, I10: Konglomerat AAAR (Auralen-Asturia-Artois-Rzesza)
gg: 57514667
Awatar użytkownika
Isyrahis

Postautor: Isyrahis » 01 paź 2018, 19:39

Ja również zagłosowałem na tak :D
I to ja wcześniej wspominałem o kwestii zwiększenia fantasy w świecie Impa.
Może to ubogacić kulturowo (xD) cały świat, a jeśli zostanie wybrana moja mapa to takie rzeczy jak mamuty na północy czy inne gady w dżunglach na wschodzie można śmiało wprowadzić, na wyspach mogą żyć specyficzne rodzaje zwierząt, może jakaś wyspa Jurajska? Może na jednej z wysp żyje rasa humanoidalnych zielonych plemion przybyłych z południa? Może na jednej z wysp gniazdo ma latający gad?
Tworząc tą mapę stworzyłem mnóstwo takich scenariuszy, Addowi i Tymusowi bodajże nawet wspominałem o tym, ale wydawało mi się, że mnie poniosło. Nie ma sprawy abym stworzył do świata takie rzeczy ponieważ po prostu to uwielbiam.
Co do argumentu, że ograniczałoby to kreatywność ludzi w kwestii tworzenia państw... taki chu... Przecież to jedynie by to urozmaiciło. To, że gracze mieliby dodatkowe dane oraz cechy jakimi mogliby "ubrać" swoje państwa, ich hisotrie oraz kulturę sprawiłoby, że wszystko stałoby się bardziej szczegółowe. Nie żeby popadać w jakieś samouwielbienie, ale stworzyłem świat w którym spokojnie takie rzeczy mogą się znaleźć.
Awatar użytkownika
Witold

Postautor: Witold » 01 paź 2018, 19:55

Głos na NIE. I w sumie Ell wyjaśnij, bo załóżmy że ten cudowny napój* wynaleziono i co? i właśnie guwnoburza lub prześciganie się w "szukaniu alternatywnych źródeł energii atomowej". Imperius szedł pewną drogą realizmu, np: kultura mimo ostatnich prób nie została ujęta w zasadach i rozwijała się na zasadzie "średniowiecza" i nikomu to nie przeszkadzało. Co do prochu ot było kilka prób [chociaż nie wiem nie znam obecnych tajnych, wiec i tam musi być wesoło zapewne] ale gieemi skutecznie hamowali takie próby [był pewien kalif, hihi] a jeżeli nie to mieliśmy akcje na jednym impie gdzie były "tylko" niewielkie "granaty" prochowe a ile z tego było flejmu.

----------
* "A Obelix i tak nie dostanie, bo jak był mały to.... "
Awatar użytkownika
Skryba
Kontaktowanie:

Postautor: Skryba » 01 paź 2018, 19:58

Aww Badet, szkoda że nie graliśmy w takim razie xd
I1: Kintore, I2: Arges, I3: Thanlocke, I4: Hazarlarim, I5: Karia, I6: Larraine, I7: Finsternis, I9: Samarkanda, I10: Teredon, I11: Dunthain/GM

Wróć do „Sztab planistów”