Zapraszamy do ImperWiki

* * *
Koniec edycji XI (finalna tura 544), trwają przygotowania do startu edycji XII.

Zaawansowany start

Moderatorzy: AdDur, Ellahar

Awatar użytkownika
AdDur

Re: Zaawansowany start

Postautor: AdDur » 21 sie 2018, 17:33

Przede wszystkim nie mordowałem swojej szlachty, zawierałem rozsądne sojusze z sąsiadami, negocjowałem problemy wewnętrzne...

Podstawowym problemem Amboise był Palatynat... Ale przepracowałem już problem :D .
"Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym."

Ceterum censeo NPC delendam esse.

Varja napisał/a:Poza tym proponuje nadać AdDurowi Order Farysa Pierwszego Stopnia za bycie upierdliwym jak wrzód w odbycie.
Awatar użytkownika
AdDur

Postautor: AdDur » 21 sie 2018, 17:36

Jednak mimo wszystko - jest to dział do dyskusji o następnej edycji, a nie wylewania żalów. Więc jak się nie skończy to znowu będę kasował posty.

Varja napisał/a:Poza tym proponuje nadać AdDurowi Order Farysa Pierwszego Stopnia za bycie upierdliwym jak wrzód w odbycie.
Awatar użytkownika
Tymus

Postautor: Tymus » 21 sie 2018, 17:42

AdDur napisał/a:Przede wszystkim nie mordowałem swojej szlachty, zawierałem rozsądne sojusze z sąsiadami, negocjowałem problemy wewnętrzne...

Podstawowym problemem Amboise był Palatynat... Ale przepracowałem już problem :D .

Chciałeś powiedzieć, Panoria przepracowała, prawda?
Awatar użytkownika
AdDur

Postautor: AdDur » 21 sie 2018, 17:45

Tymus, to nie temat do takich dyskusji. Jako MG powinieneś przynajmniej udać że dajesz przykład...

Awatar użytkownika
Tymus

Postautor: Tymus » 21 sie 2018, 17:49

Prostuję tylko stwierdzenia, bo sam temat już dawno został wyjaśniony.
Awatar użytkownika
MrMatinh

Postautor: MrMatinh » 21 sie 2018, 18:08

Ja też bym nie mordował... no tylko Generia była jedynym krajem z tykającą wojną domową.

Ty miałes Palatynat a ja Naggaroth i Dunthainów. dodatkowo Palatynat nie przeszkadzał ci gdy zajmowałes Alzację. No i mój sojusznik nie miał z 700pkt w skarbcu.
Awatar użytkownika
Gacek

Postautor: Gacek » 21 sie 2018, 18:53

Btw. Zapomiacie o tym, że problemy państwa wychodzą bardziej w czasach chudych. Póki władca jest skuteczny i prowadzi kraj do przodu to opozycja raczej siedzi cicho.
Awatar użytkownika
Skryba
Kontaktowanie:

Postautor: Skryba » 22 sie 2018, 9:07

Podbijam to co mówi Addur, to nie temat na to.
I1: Kintore, I2: Arges, I3: Thanlocke, I4: Hazarlarim, I5: Karia, I6: Larraine, I7: Finsternis, I9: Samarkanda, I10: Teredon, I11: Dunthain/GM
Awatar użytkownika
AdDur

Postautor: AdDur » 23 sie 2018, 15:52

Jak dla mnie aktualny zaawansowany start jest dobry i powinien zostać. Nawet słabsze państwo pozornie (Altris) może się wybić, a powstaje pewne zróżnicowanie. Poza tym problemy w sumie i tak generuje MG nie zaawansowany start i jak MG będzie potrzebował to wymyśli nawet pozornie najstabilniejszemu krajowi kupę problemów...

Awatar użytkownika
Ellahar

Postautor: Ellahar » 23 sie 2018, 16:38

W sumie to przy nowym systemie (PP, PB, sta) łatwiej zrównoważyć ZS aby nie było potworków pokroju Generii.
I1: Epiria/Zakon św. Joneasza | I2: Communio Angelorum/Westuria/Uther | I3: Antiochea | I4: Angelon | I9: Civitas Ordinum | I10: Zerruko | I11: La Repubblika/GM

Wróć do „Sztab planistów”