***

Rekrutacja do edycji XII Imperiusa wystartowała pod tym adresem: http://imperius.chilioi.webd.pl/index.php

***

Zapraszamy do ImperWiki

* * *
Koniec edycji XI (finalna tura 544), trwają przygotowania do startu edycji XII.

Klany Związku Wolnych Prowincji

Awatar użytkownika
Skryba
Posty: 9393
Rejestracja: 09 lis 2016, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Klany Związku Wolnych Prowincji

Postautor: Skryba » 08 lut 2018, 13:30

Od dawnych już czasów ziemie norsów zamieszkane są przez 4 potężne klany władające swoimi prowincjami, posiadające własnych chorążych i swoje szerokie wpływy. Z tych ziem właśnie składają się tereny Związku Wolnych Prowincji którym władają wspólnie owe klany gromadząc się w Althingu.
I1: Kintore, I2: Arges, I3: Thanlocke, I4: Hazarlarim, I5: Karia, I6: Larraine, I7: Finsternis, I9: Samarkanda, I10: Teredon, I11: Dunthain/GM
Awatar użytkownika
Shanty
Posty: 148
Rejestracja: 04 cze 2018, 10:12

Re: Klany Związku Wolnych Prowincji

Postautor: Shanty » 31 lip 2018, 18:27

Klan Eriksson

Obrazek


HISTORIA
Na dalekiej północy, wśród pól, nizin i gór wszyscy żyjący tam ludzie wiedzą kto trzyma żelazną ręką władzę w największej prowincji całego Związku Rangarvalli. To ród, którego przedstawiciele stali przy boku Sindriego Vidarssona kiedy w 414 r. następca Henri d'Alençon, Auger de Balben w bitwie pod Akureyri rozbił zjednoczone wojska norskie. Bitwa została przegrana ale ocalali z rzezi przedstawiciele Erikssonów zaszyli się w górskich ostępach ziemi Norsów. Po kilku latach zaczęli oni organizować opór przeciw zakonnym wojskom. Sieci szpiegów, dywersje czy leśne zasadzki stały się niemal codziennością w życiu członków klanu. Wraz z upływem czasu, mimo wielu niedogodności, ród znacząco się rozrósł płodząc wiele kobiet i mężczyzn gotowych do walki za swój kraj. Gdy potęga zakonu została ostatecznie złamana w bitwie pod Tehi, klan Erikssonów był największym dążącym do zjednoczenia norskich prowincji w jeden państwowy kolektyw.

W roku 471 zjazd lokalnych thingów, obradujący jako pierwszy od dwóch wieków Althing, czyli zgromadzenie powszechne wszystkich plemion norskich, ogłosiły powstanie Związku Wolnych Prowincji a klan Erikssonów stał się jednym z czołowych i poważanych klanów związku zasiadających w ramach 4 rodów rady głównej Althingu.

ROLA W ZWIĄZKU WOLNYCH PROWINCJI
Erikssonowie znani są jako najbardziej liczny i bitny klan w Związku. Ich specjalnością są głównie sprawy wojskowe, którym poświęcają się jako główni stratedzy Związku Wolnych Prowincji.

POCHODZENIE HERBU
Mówi się, że dwa topory na sztandarach oddziałów klanu Erikssonów przypominają oręż którym w bitwie pod Akureyri walczył jeden z pierwszych zjednoczonych norskich przywódców. Niebieski kolor tarczy sugeruje błękit lodowców w górzystych partiach prowincji. Niektórzy twierdzą jednak, że chodzi o znajdujące się w środku prowincji jezioro. Prawdy nikt już z żyjących nie pamięta a dawne księgi zniszczały, stając się jedynie wypłowiałymi i niezwykle kruchymi kartami historii.
"Yoi mono-ni yasui mono nashi"

Wróć do „Frjálsherað”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość