Jest rok 538
Zapraszamy do ImperWiki

* * *

Zdrada floty najemnej Republiki otwiera możliwość ucieczki z oblężonej Velletri. Flota Victoria di Lancii zostaje jednak rozproszona przez burzę, a legendarny skarb w większości zatopiony. | Morale pozostawionych w Velletri najemników słabnie. | Hrabia Victor pokonuje piratów Guiscarda i chroni się w portach Tercenii. | Tajemnicze rozbicie smoczego jaja. | Zamach na króla Kulusuk i zamieszki w kraju. O organizację zamachu oskarżeni są Norsowie. | Epidemia Purpurowej Plagi w kraju Norsów i Tercenii. | Regiment Palatina ponownie formuje się jako kompania najemnicza. | Upadek i rozbiór Tacji między sąsiednie potęgi. | Alchemiczne dziwy w Konfederacji... Var Hels na tropie. | Sjudaleńczycy wkraczają do Glosshire, zajmując Bristol i Mały Dołek. Ambozyjczycy oblegają Dunthainów w Grosby. | Armia Mureliany w obliczu przewagi Dunthainów cofa się do krajów. Dunthainowie oblegają pograniczne zamki. | Piraci łupią Naggaroth. Garnizon Narsaq kapituluje. | Nieudana próba odnalezienia floty Cossy na morzu. | Armia Connaht pokonuje Grummondczyków i Khareończyków w kolejnych bitwach, jednak drogi w głąb Connaht blokuja kolejna armia Arreatu. | Dunthainowie łupią stolicę Ligi z Grummond.|

Prawo, edykty etc.

Moderator: Princeps

Awatar użytkownika
Princeps
Posty: 384
Rejestracja: 15 mar 2018, 20:12

Prawo, edykty etc.

Postautor: Princeps » 22 cze 2018, 12:16

Dekret Rinaldo:
Każdy jeniec wojenny schwytany na wojnę z Velletrią ma prawo wziąć udział w świętej wojnie dolitów w obronie naszej świętej wiary, przeciwko zdradzieckemu i heretyckiemu ksieciu Amboise. Każdy kto wyrazi takową chęć, będzie ułaskawiony i uwolniony, ziemie i wszelkie swe dobra zachowa, a podczas działań wojennych będzie mu wypłacany odpowiedni żołd, jaki wypłaca się karnym armią. Kompania utworzona z takich ochotników przejdzie na żołd Palatyna.
Awatar użytkownika
Princeps
Posty: 384
Rejestracja: 15 mar 2018, 20:12

Re: Prawo, edykty etc.

Postautor: Princeps » 05 lip 2018, 19:59

Edykt Zarządcy Mennicy:
W okupowanej prowincji Toscania Externa zostaje wprowadzona tymczasowa administracja republiki, w celu ściągania podatków.
Od przyszłego roku rozpoczyna się też wprowadzanie stałej administracji republiki w prowincji Velletria.
Awatar użytkownika
Princeps
Posty: 384
Rejestracja: 15 mar 2018, 20:12

Re: Prawo, edykty etc.

Postautor: Princeps » 13 lip 2018, 14:35

Edykt Zarządcy Mennicy:
Wraz z Korpusem Savoia będą podążać urzędnicy, mający wprowadzić w prowincji Savoia administrację republikańską.
Awatar użytkownika
Princeps
Posty: 384
Rejestracja: 15 mar 2018, 20:12

Re: Prawo, edykty etc.

Postautor: Princeps » 29 lip 2018, 18:48

Dekret Naczelnika Republiki
Zaprasza się każdego Drachena chcącego żyć w bratniej w wierze dolickiej La Repubblice, w kraju bez zobowiązań feudalnych. Osadnicy Dracheńscy otrzymają od państwa zemię pod uprawę lub miejsce w miastach, jeżeli sobie tego zażyczą. Zwalnia się też owych przybyszy z podatku na lat 3 od dnia osiedlenia się w La Repubblice
Awatar użytkownika
Princeps
Posty: 384
Rejestracja: 15 mar 2018, 20:12

Re: Prawo, edykty etc.

Postautor: Princeps » 10 sie 2018, 19:23

My, z woli ludu wybrani, Radni Republiki i Kapitan Ludu Rinaldo della Valetta ustanawiamy:

  I. Na nowo włączonych do republiki prowincjach Anteux i Wbrzeżu Solarnym ustanawia się Autonomiczny Region Tacji Północnej.
   1. Zostaje wprowadzona tolerancja religijna. Na tych ziemiach solici tacyjscy będą na równych prawach z dolitami, a cała solicka struktura kościelna zostaje zachowana.
   2. Zostają zniesione zależności feudalne. Wszystkim chłopom pańszczyźnianym zostaje nadana ziemia, którą uprawiali. Jednocześnie szlachta może zachować swoje tytuły i pozostałe ziemie po złożeniu przysięgi wierności republice.
   3. Zagwarantowana zostaje autonomiczność i lokalność administracji.
    a. Prefekci autonomicznego regionu muszą być tacyjczykami i odpowiadają przed władzą centralną.
   4. Prowincje Anteux i Wybrzeże Solarne mają zagwarantowane prawo do dwóch przedstawicieli w Radzie Republiki.
   5. Zostaje zagwarantowana swoboda obyczajowa i kulturowa.
   6. Oprócz prawa republiki, na terenie tego regionu będzie też obowiązywało prawo lokalne, którego projekty mogą zgłaszać do Rady Republiki stali mieszkańcy Anteux i Wybrzeża Solarnego.
Awatar użytkownika
Princeps
Posty: 384
Rejestracja: 15 mar 2018, 20:12

Re: Prawo, edykty etc.

Postautor: Princeps » 12 sie 2018, 20:55

Edykt zarządcy mennicy:
Wszystkich ucieknierów z Wysp Żółwich zaprasza się do niedawna objętej w posiadanie republiki Velletrii. Ucieknierzy dostaną tam ziemię po emigrantach velleteyjskich.

Wróć do „La Repubblica”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość