Jest rok 535
Zapraszamy do ImperWiki

* * *

Zmarł solicki kaznodzieja, Arethas Zonoras. | Umiera król Generii, Ross Warenza. Pytanie o sukcesję. | Kołomyjcy niszczą Selem i Kaiserburg, dokonując rzezi mieszkańców, bezczeszcząc zwłoki Angusa de Morris i relikty Imperium. | Wojny na północy powodem pojawienia się najemnych band łupieżców. | Tankred "Złe Oko" księciem Wallachii. | Pustynni nomadzi na granicy Altris. | Pożar niszczy stolicę Generii. | Narin nowym ka-chanem Wielkiej Ordy. | Trwa oblężenie Velletri. | Sjudalena zawiera pokój z Dunthain. Naggaroth najeżdża Generię Pomorską. Armia Generii pokonana przez Dunthainów i Mureliańczyków, którzy zmieniają stronę podczas bitwy, | Rejza Mureliańczyków łupi Generię Głęboka. | Starrlow splądrowane, jednak atak Grummond i Arreatu na Connaht nie przynosi rozstrzygnięcia. | Solici oblegają Revenburg i zmuszają do odwrotu wojska Tacji i Palatynatu. Ambozyjscy najemnicy skutecznie łupią linie zaopatrzenia Tacji. | Potężne straty wśród ambozyjskiej szlachty. Bakałarze Akademii wzywają do reform, ku niezadowoleniu konserwatystów.

OG "Pod źródłem Randala"

Moderator: AdDur

Awatar użytkownika
Isyrahis

Re: OG "Pod źródłem Randala"

Postautor: Isyrahis » 16 cze 2018, 13:31

A tak w sumie my z Tymsuem od razu się dogadaliśmy po wszystkim i nie było problemu :D
Żadnych podstępów czy późniejszych tajemnic :D
Negocjacje zawsze w cenie, zwłaszcza jak się je przyjemnie prowadzi!
Awatar użytkownika
AdDur

Postautor: AdDur » 16 cze 2018, 14:34

Rzeczowa argumentacja Tymus, ale ja widzę to inaczej.

Sojusz dolizmu z solizmem tacyjskim jest wyjątkowo dziwny, zwłaszcza że próba unii została niejako olana przez Drachenów. Ponadto unia oznacza podporządkowanie się hierarchii a więc dracheńskiemu teogoniście - podczas gdy jako solici rządzą się sami. Tacja chce być cesarstwem, a któż to widział aby cesarstwo uznawało czyjąkolwiek władzę w czymkolwiek? Ponadto to że próbujesz zachować Savoię świadczy że masz ambicje na południu i nie zamierzasz ich się wyrzec, co dla Tacji powinno być dość jasnym pokazem, że zamierzasz wtykać nos w strefę wpływów Tacji. Ponadto z eventów wynika że dux ma powody aby chcieć się zemścić na Palatynacie (ugoda z Hermudią). Co do rozłamu z solitami północnymi - przeciw uznaniu ortodoksji Tacji głosowały Sjudalena i Generia i właśnie doszło do rozłamu między nimi a Amboise i Panorią, które wspierały ortodoksję Tacji - co daje spore szanse na pojednanie.
"Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym."

Ceterum censeo NPC delendam esse.

Varja napisał/a:Poza tym proponuje nadać AdDurowi Order Farysa Pierwszego Stopnia za bycie upierdliwym jak wrzód w odbycie.
Awatar użytkownika
Witold

Postautor: Witold » 17 cze 2018, 10:05

AWSA.jpg
I'm gonna get medieval on yo' ass!

Obrazek
Awatar użytkownika
Ellahar
Mistrz Gry

Postautor: Ellahar » 17 cze 2018, 20:23

Cóż. Wszystko to co było powiedziane przeze mnie wciąż jest w mocy. Rozmywanie tej kwestii jest bezsensowne.

Nie może być tak by wejście gracza na jakiś kraj powodowało zmianę sojuszy o 180* bo nowy gracz ma taki plan na państwo.
Gdyby tak było w interesie Martina byłoby ściągnąć gracza na Dunhainów, bo mógłby im zaproponować sojusz i nagle z tradycyjnego zagrożenia zrobiliby super potężny blok północny. Przecież Martin mógłby przekonać IG tamtego gracza, że odda im cały wschód za to. To dobra propozycja.

Polityka państwa nie może zależeć od tego czy jest tam gracz, czy NPC. NPC też nie zmieniają sojuszy co chwila, tylko (szczególnie na początku) idą zgodnie z dotychczasową polityką gracza na nich. Bo co, teraz GMi powinni zdecydować, ze Ambłaz wycofuje się z wojny i wraz z Palatynatem uderzają na Panorię?

Z uwagi na to temat uważam za zamknięty.
I1: Epiria/Zakon św. Joneasza | I2: Communio Angelorum/Westuria/Uther | I3: Antiochea | I4: Angelon | I9: Civitas Ordinum | I10: Zerruko | I11: La Repubblika/GM

Wróć do „Arcyksięstwo Amboise”