Rekrutacja do edycji XII Imperiusa wystartowała pod tym adresem: http://imperius.chilioi.webd.pl/index.php

Zapraszamy do ImperWiki

* * *
Koniec edycji XI (finalna tura 544), trwają przygotowania do startu edycji XII.

OG

Awatar użytkownika
Witold

Re: OG

Postautor: Witold » 05 lip 2017, 22:42

viewtopic.php?p=13973#p13973 ok idę spać, przeczytałem " 1 indor "
Awatar użytkownika
Ellahar

Postautor: Ellahar » 05 lip 2017, 22:46

Staram się dobierać ciekawe baskijskie słowa. :D

Np. Indar znaczy tyle co "moc, siła", ale ładniej brzmiało dla mojego judeosłowiańskiego ucha niż prawdziwa terminologia wojskowa, która niestety jest bardzo mocno zaczerpnięta z hiszpańskiego.
I1: Epiria/Zakon św. Joneasza | I2: Communio Angelorum/Westuria/Uther | I3: Antiochea | I4: Angelon | I9: Civitas Ordinum | I10: Zerruko | I11: La Repubblika/GM
Awatar użytkownika
Skryba
Kontaktowanie:

Postautor: Skryba » 05 lip 2017, 23:00

No, jest spoko. Baskijski na propsie
I1: Kintore, I2: Arges, I3: Thanlocke, I4: Hazarlarim, I5: Karia, I6: Larraine, I7: Finsternis, I9: Samarkanda, I10: Teredon, I11: Dunthain/GM
Awatar użytkownika
tomsn

Postautor: tomsn » 10 lip 2017, 22:52

viewtopic.php?p=14083#p14083

sam przeciwko wszystkim?
IMPERIUSOWY EMERYT
Awatar użytkownika
Ellahar

Postautor: Ellahar » 10 lip 2017, 23:07

Już wymyślając Zerrukinów spodziewałem się bardzo słabej zdolności sojuszniczej. Muszę jednak przyznać, że to przeszło moje najśmielsze oczekiwania.
I1: Epiria/Zakon św. Joneasza | I2: Communio Angelorum/Westuria/Uther | I3: Antiochea | I4: Angelon | I9: Civitas Ordinum | I10: Zerruko | I11: La Repubblika/GM
Awatar użytkownika
Ellahar

Postautor: Ellahar » 26 lip 2017, 20:17

Religia wojownika: Religia Zerukinów zakłada dwa sposoby na osiągnięcie świętości: męstwo w boju oraz posłuszeństwo rozkazom. Miks ten sprawił, że ZE może poszczycić się najbardziej karnymi jednostkami na świecie, jeśli złożone są one z tego ludu. Wiara w reinkarnacje odbiera też strach przed śmiercią. Wszystkie jednostki w których rodowici Zerrukini stanowią większość zaczynają z morale bardzo wysokim, nie spadną też nigdy do bardzo niskiego.

Armia niewolnicza: Zerukini nie są jedynymi poddanymi Zeruko Erresuma. Cała lekka piechota i łucznicy rekrutują się z ludów podbitych. Choć zazwyczaj w walce słuchają się swoich panów, to nie mają odpowiedniej motywacji aby ginąć za nie swoją ojczyznę. Jeśli w skład armii wchodzić będą w większości niewolnicy morale automatycznie spadają o 1 poziom, choć da się je podnieść normalnymi sposobami.

Dzietni: Religia Zerukinów zezwala na wielożeństwo, także z ludami podbitymi. Sprawia to, że populacja rośnie znacznie szybciej niż w innych krajach: co turę odnotowuje się wzrost PP o 2% (wynik zaokrąglany matematycznie).

Niewolnictwo: W Zeruko Errasuma panuje niewolnictwo. Zmniejsza to koszt wznoszenia budowli o 20%, jednakże istnieje zagrożenie buntu niewolników i ludów zależnych. W wypadku buntu ZE traci możliwość powołania lekkiej piechoty i łuczników - dołączają oni w większości do buntowników. Gladiatorzy dzielą się w połowie na Zerrukinów i innych niewolników - tak też stają do walki.

Założenia gry:
Zerruko powstało jako państwo, którym chciałem przetestować system gospodarczy, więc zasadniczo spora część decyzji była podejmowana na zasadzie "zobaczmy ile można wycisnąć" zamiast "co jest najlepszym wyjściem. Stąd walczyłem dłużej, układałem się inaczej, i multum punktów przebimbałem na różne inwestycje [stąd też mam trochę wniosków].

Wojna Pięciu:
Rizi... serio? Nie deklaruje się "chce sobie spokojnie pograć" po czym lokuje się pomiędzy dwoma militarystycznymi państwami.
Przynajmniej przetestowałem wojnę totalną. Wniosek: system który miał skrócić wojny nie działał [kwestie gospodarki utrzymującej wojska]. Można było dowolnie uzupełniać kuferek armii, co sprawiło, że "przygotowania do wojny" były krótsze, zaś po 3 latach kampanii wciąż dało się grać.
W sumie bardzo przyjemnie grało się przeciwko tomsnowi, badetowi. Jedyne co popsuło mi krew to Dredżowie, którzy dostali spawneventową armię wielkości chyba połowy swojego PRu. I to jeszcze z darmowym utrzymaniem.
I wojna domowa to była całkiem przyjemna. Jedyne co, to z mojej winy (nie opisałem) trzeba było prostować aby powody wojny były bardziej w klimacie zerruko.

Wojna zestyjska:
Wysłałem 1000 ludzi. Dostałem znacznie więcej dóbr i rzeczy. Dopóki Emryh nie wpadł w pełni we wpływy Rumy liczyłem, że uda się stworzyć trwały sojusz.

Wojna dredżyjska:
Klasyczne rozbiory. To państwo tak wielce mi się nie podobało, że dla samej estetyki. Dobre relacje z Udmurgią (przy napięciu pomiędzy nią a Maharasztą) gwarantowały długotrwały pokój. Nawet kongres uważam za udany. Uzyskałem co chciałem - czyli właśnie taki stan, który pozwalał mi mieć bezpieczną granicę zachodnią.

II Wojna domowa:
Wiązałem z nią wielkie plany... i niestety mam tutaj wyrzut do Authira za to, że wyłączył mnie z gry nie informując mnie o tym.
Gdy Iustynian trafił do więzienia z jednej strony Authir odpowiadał mi jakbym grał nim, z drugiej odpowiadał Badetowi jako on w rozmowach z NPC. Zmarnowany potencjał na fajną grę. Szczególnie, że miałem bardzo odmienne scenariusze do gry każdym z pretendentów. Wyszło beznadziejnie - znaczy nie grałem nikim.

Wojna odporowa:
Dużo giftów ze wszystkich stron, odnowione limity PR po wojnie - Zerruko było praktycznie gotowe do wojny. Sęk w tym, że zwyciężył Ra, dla któego był plan reform i wycofywania się z wojen. Liczyłem na niepokoje w Auralen związane ze śmiercią króla, był plan powstania tryverów i wojny domowej. Legionom chciałem tylko zrobić las teutoborski, a od Asturii odzyskać Ellatarię. Stąd wywołanie powstań. Poza tym wojna ciągnęłaby się o tyle, o ile Ruma i Asturia nie opuściły Ellatarii.
Awatar użytkownika
Szyszek

Postautor: Szyszek » 27 lip 2017, 13:58

Jedyne co popsuło mi krew to Dredżowie, którzy dostali spawneventową armię wielkości chyba połowy swojego PRu. I to jeszcze z darmowym utrzymaniem.

Akhem... że co? Kiedy i którą?
Ja zawsze mam rację, no chyba że się mylę.

Wróć do „Zerruko Erresuma”