Rekrutacja do edycji XII Imperiusa wystartowała pod tym adresem: http://imperius.chilioi.webd.pl/index.php

Zapraszamy do ImperWiki

* * *
Koniec edycji XI (finalna tura 544), trwają przygotowania do startu edycji XII.

Og

Awatar użytkownika
Witold

Re: Og

Postautor: Witold » 16 cze 2017, 17:12

Niestety popalilo mi to i owo. Padl ruter i do lipca moge miec trudnosci z aktywna gra. Tylko komorkalub tablet
Awatar użytkownika
tomsn

Postautor: tomsn » 16 cze 2017, 18:47

i jeszcze facetka wjechała w transformator #przypadkikarevosa
IMPERIUSOWY EMERYT
Awatar użytkownika
Witold

Postautor: Witold » 16 cze 2017, 19:53

Heheh
Awatar użytkownika
Witold

Postautor: Witold » 07 lip 2017, 22:20

Obrazek

1000 post na moim koncie
Awatar użytkownika
Witold

Postautor: Witold » 24 lip 2017, 21:15

1. Moim atutem była kawaleria, ale okazała się kupę warta w górach Zestyjskich, czy w walce z póżnymi legionami Tomsna. Dobił mnie potem Randal i jego najmici, jedną z formacji byli wielbłądnicy bodajże z 300, ja miałem 60 w całym państwie xddddd.
2. Prawie przez całą grę kombinowałem z prochem. Koniec końców skończyło się prawie zgonem władcy. Z resztek zapisków moja Akademia próbowała odtworzyć wynalazek, wyszły race, które myślę z powodzeniem wykorzystałem w kampaniach północnych.
3. W Zachuristanie, jedynej mojej poważnej twierdzy istniała szkoła fanatyków religijnych- assassinów. Początkowo szykowano ich do walki z Teredonem [sama twierdza umieszczona była w jedynej graniczącej z nimi przełęczy] z czasem stali się oni ostoją mojego wywiadu, z tego co wiem mocno zakorzenieni byli w kilku prowach Zestów, gdzie mieli wspierać późniejsze działania armii Teredonu, w granicznych prowach Rumy, Artois i Północnym Kalifacie. Większość akcji szpiegowskich, morderstw, akcji wywrotowych itp w grze przeprowadzili moi assassini. Na czele ich stał drugi oprócz Al Habbasa z którego jestem dumny- Maliq Pentafix [późniejszy założyciel stronnictwa radykałów] , sam zresztą przeprowadzał działania w pierwszych latach gry.
4. Kampanie, no cóż był Habbas nie martwiłem się, padł, eeeeee straciłem motywację, planowałem nawet zamach stanu Falikiem. Ów książę był reformistą, gotowym na ustępstwa wobec Rumy, byle tylko zreformować państwo. Pech chciał że jego misję odrzuciła Ruma i przewagę zyskały inne stronnictwa. No ale co do kampanii. Zmyliła mnie postawa Rzeszy [og: he he he ] i jej wspólny atak, nie planowałem tam dalszych podbojów po za utrzymaniem Hajdamaku. Moim głównym wrogiem był do końca Rumistan. Wiedziałem, że Teredon nie będzie na wieki utrzymywał tak wielkiego wojska na nieznanej mu północy, toteż planowałem nowe zamachy assasinami wymierzonymi w stolicę i administracje Rumy, by ta ustąpiła z wojny. Dyplomaci mieli być wsparci uderzeniem na Panonię.
5. Artois....Powiem to co już powiedziałem, gdyby nie opóźnienia nie byłoby Artois a jedyne zapewne okupowana przez Zestów prowincja. Miałem plan, by najmitami w nowym roku ostatniej tury, po spaleniu Beocji pójść na Artois i zaprowadzić tam porządek- do akcji zaplanowane było około 2 tysięcy ludzi.
6. Zestoland- Randal i jego teleportujący się najmici, tyle w temacie. Emerytowi gratuluję epickiej obrony, do wojny dołączyłem tylko z chęci utrzymania Teredonu przy sobie :P
7. Co planowałem?:
-zawrzeć jak najszybciej pokój z Rumą o czym już pisałem.
-wywołać powstanie w Turyngii, ale brakowało mu już kasy, by wykorzystać Watahę Wilków do tego
-anektować Artois, lub przynajmniej wypalić do cna - plan był już w toku
-wprowadzić na tron Falika, który i tak już miał wielka władze po reformach jego ugrupowania
-nakręcić wojnę pomiędzy Punicja a Teredonem co częściowo zrealizowałem :P
- "Era Falika" miała być wstępem do rozbicia dzielnicowego kalifatu. Dorastały kolejne pokolenia, miały powstać z własną władzą : Kalifat Północny, Artois, Beocja, Ab- Laik [za swoją wojskową postawę w kampaniach]

Dziękuję wszystkim graczom, bo ta edycja była wyjatkowa, miała swój klimat od początku do końca
Awatar użytkownika
Ismerus

Postautor: Ismerus » 24 lip 2017, 22:34

Witold napisał/a:3. W Zachuristanie, jedynej mojej poważnej twierdzy istniała szkoła fanatyków religijnych- assassinów. Początkowo szykowano ich do walki z Teredonem [sama twierdza umieszczona była w jedynej graniczącej z nimi przełęczy] z czasem stali się oni ostoją mojego wywiadu, z tego co wiem mocno zakorzenieni byli w kilku prowach Zestów, gdzie mieli wspierać późniejsze działania armii Teredonu, w granicznych prowach Rumy, Artois i Północnym Kalifacie. Większość akcji szpiegowskich, morderstw, akcji wywrotowych itp w grze przeprowadzili moi assassini.

Morderstwo moich posłów w Erromie to też dzieło twoich asasyów?
I10: Udmurgia
I11: Hermudia; Mureliana
Awatar użytkownika
Witold

Postautor: Witold » 24 lip 2017, 22:41

Nie, byłeś dla mnie zbyt egzotycznym państwem
Awatar użytkownika
Badet

Postautor: Badet » 25 lip 2017, 0:37

Zaraza na wyspie?
*miejsce na mądrą sentencje*
Ironfoot

I7: Związek Saliski, I8: Hrabstwo Nowego Sohail, I9: Królestwo Naugrimów, I10: Konglomerat AAAR (Auralen-Asturia-Artois-Rzesza)
gg: 57514667
Awatar użytkownika
Witold

Postautor: Witold » 25 lip 2017, 9:06

Tak, to akcja odwetowa za rejzę

Wróć do „Kalifat Dżahilla”