Jest rok 541
Zapraszamy do ImperWiki

* * *

Eryk II dołącza do Szarego Kultu i niedługo potem umiera. | Przybycie flot Niebiańskiego Cesarstwa i królowej mórz Ataiki. Zaczyna się era eksploracji. | Najazd Tankreda Bastarna na Suffolk. Dunthain złupione przez maszerujące wojska. | Zaraza postępuje. O jej rozprzestrzenianie oskarżeni Norsowie. | Armia Sjudaleny zajmuje Górną Tercenię, jednak jej część oblężona w Derby. Wojska Panorii dezerterują. | Panika i zamykanie granic w obliczu plagi. | Bunt Drachenów w Drachii. Powstańcy wyparci przez wojska Amboise do Sudbergu. | Książę Sjigbald Anvarrik ujęty przez Kultystów podczas próby uwolnienia Alfreda Terceńskiego. | Umiera król Arreatu Borax Szary. | Armia Naggaroth i Nuuków pokonuje Norsów, którzy obsadzają jednak Baaadel. | Wojna w Dunthain trwa. Rejza Ordy łupi Arreat. | Armia Republiki wkracza na ziemie Panorii i dociera aż do rzeki Panor nie napotykając oporu.

Klany Związku Wolnych Prowincji

Moderator: MrMatinh

Awatar użytkownika
Skryba
Mistrz Gry
Posty: 8690
Rejestracja: 09 lis 2016, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Klany Związku Wolnych Prowincji

Postautor: Skryba » 08 lut 2018, 13:30

Od dawnych już czasów ziemie norsów zamieszkane są przez 4 potężne klany władające swoimi prowincjami, posiadające własnych chorążych i swoje szerokie wpływy. Z tych ziem właśnie składają się tereny Związku Wolnych Prowincji którym władają wspólnie owe klany gromadząc się w Althingu.
I1: Kintore, I2: Arges, I3: Thanlocke, I4: Hazarlarim, I5: Karia, I6: Larraine, I7: Finsternis, I9: Samarkanda, I10: Teredon, I11: Dunthain/GM
Awatar użytkownika
Shanty
Posty: 145
Rejestracja: 04 cze 2018, 10:12

Re: Klany Związku Wolnych Prowincji

Postautor: Shanty » 31 lip 2018, 18:27

Klan Eriksson

Obrazek


HISTORIA
Na dalekiej północy, wśród pól, nizin i gór wszyscy żyjący tam ludzie wiedzą kto trzyma żelazną ręką władzę w największej prowincji całego Związku Rangarvalli. To ród, którego przedstawiciele stali przy boku Sindriego Vidarssona kiedy w 414 r. następca Henri d'Alençon, Auger de Balben w bitwie pod Akureyri rozbił zjednoczone wojska norskie. Bitwa została przegrana ale ocalali z rzezi przedstawiciele Erikssonów zaszyli się w górskich ostępach ziemi Norsów. Po kilku latach zaczęli oni organizować opór przeciw zakonnym wojskom. Sieci szpiegów, dywersje czy leśne zasadzki stały się niemal codziennością w życiu członków klanu. Wraz z upływem czasu, mimo wielu niedogodności, ród znacząco się rozrósł płodząc wiele kobiet i mężczyzn gotowych do walki za swój kraj. Gdy potęga zakonu została ostatecznie złamana w bitwie pod Tehi, klan Erikssonów był największym dążącym do zjednoczenia norskich prowincji w jeden państwowy kolektyw.

W roku 471 zjazd lokalnych thingów, obradujący jako pierwszy od dwóch wieków Althing, czyli zgromadzenie powszechne wszystkich plemion norskich, ogłosiły powstanie Związku Wolnych Prowincji a klan Erikssonów stał się jednym z czołowych i poważanych klanów związku zasiadających w ramach 4 rodów rady głównej Althingu.

ROLA W ZWIĄZKU WOLNYCH PROWINCJI
Erikssonowie znani są jako najbardziej liczny i bitny klan w Związku. Ich specjalnością są głównie sprawy wojskowe, którym poświęcają się jako główni stratedzy Związku Wolnych Prowincji.

POCHODZENIE HERBU
Mówi się, że dwa topory na sztandarach oddziałów klanu Erikssonów przypominają oręż którym w bitwie pod Akureyri walczył jeden z pierwszych zjednoczonych norskich przywódców. Niebieski kolor tarczy sugeruje błękit lodowców w górzystych partiach prowincji. Niektórzy twierdzą jednak, że chodzi o znajdujące się w środku prowincji jezioro. Prawdy nikt już z żyjących nie pamięta a dawne księgi zniszczały, stając się jedynie wypłowiałymi i niezwykle kruchymi kartami historii.
Wolność naszym prawem ~ Sindri Vidarsson

Wróć do „Frjálsherað”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość