Jest rok 533
Zapraszamy do ImperWiki

* * *

Rozrost Akademii Amboise powodem napięć. | Wielki Teogonista ogłasza świętą wojnę przeciw solitom. Amboise odpowiada ogłoszeniem Czwartej Kołomyi. | Edykt tolerancyjny łagodzi sytuację w Despotacie. | Bieda dworu ka-chana powoduje wzburzenie chanów. | Zakon Złamanego Miecza przemianowany na Zakon Smoka. | Zbliża się dzień wyboru nowego ka-chana - trwa spór między zelotami i umiarkowanymi chanami. | Sąsiedzi dzielą Velletri - Filibert gotów walczyć do końca. | Masowa emigracja Jandaridów do Arreatu. | Cossa łupi Naggaroth. | Umiera Grom z Langrisów. Koniec północnego Arreatu. | Solici przełamują Panor na całej jego długości. Zeeland złupiony przez solickich fanatyków. Armia Tacji dociera do Sternwaldu. | Armia Tercenii pokonuje wojska Generii, ale Panorczycy ulegają Sjudaleńczykom. | Murmańsk obroniony - Orda wycofuje się na wschód, okrutnie łupiąc prowincję. | Armia Republiki miażdży wojska Filiberta di Savoi, ale obrońcy stolicy przełamują oblężenie.

Dwór-Wydarzenia

Moderator: MrMatinh

Awatar użytkownika
MrMatinh
Posty: 663
Rejestracja: 11 mar 2018, 15:14
Lokalizacja: Kraków, Nowa Huta

Dwór-Wydarzenia

Postautor: MrMatinh » 12 mar 2018, 13:04

Obrazek
Awatar użytkownika
MrMatinh
Posty: 663
Rejestracja: 11 mar 2018, 15:14
Lokalizacja: Kraków, Nowa Huta

Re: Dwór-Wydarzenia

Postautor: MrMatinh » 12 mar 2018, 14:25

Król Lorenz III wystosowuje pismo do wszystkich możnych będących w opozycji wobec korony (zostały też wysłane prywatne listy). Tresć jest następująca:

"Szanowna Szlachto, drodzy Bracia! Zapraszam was do naszej wspaniałej stolicy Generii na obrady w trakcie których jak mamy nadzieję wspólnie dojdziemy do kompromisu a między nami zapanuje pokój oraz zgoda dla dobra Generii. My Król Lorenz III wiemy, że dużo złego uczynilismy w przeszłosci wobec naszej wspaniałej Szlachty jednak zawsze było to w naszym mniemaniu dla dobra korony. Teraz pragniemy wspólnie z Wami przedyskutować rozwiązania dzięki którym uczynimy Generię silniejszą niż dotychczas! Jestesmy nawet gotowi pójsć na duże ustępstwa byleby zachować państwo w dobrej kondycji i zgodzie. Zapraszamy również niezadowolonych przedstawicieli ludu Grestin. Zebranie odbędzie się w maju roku 521 w pałacu królewskim w Generii."

Obrazek
Awatar użytkownika
MrMatinh
Posty: 663
Rejestracja: 11 mar 2018, 15:14
Lokalizacja: Kraków, Nowa Huta

Re: Dwór-Wydarzenia

Postautor: MrMatinh » 08 cze 2018, 17:46

Kołomyja 532 roku E.S.Obrazek


Na dworze w Generii zebrał się synod generyjskich duchownych, żeby omówić stosunek wobec tak zwanej "IV Kołomyi" ogłoszonej przez Arcyksięcia Amboise. Posiedzenie nie trwało długo i oto co ustalono:

I. Tak zwana "IV Kołomyja" zostaje uznana za próbę wykorzystania religii solickiej przez Arcyksięcia.
II. Nie stwierdza się przesladowań Solitów w domenie Palatyna wobec czego nie ma podstawy prawnej do ogłoszenia swiętej wojny, kołomyja zostaje uznana za fałszywą.
III. Zostanie wystosowane odpowiednie poselstwo które potępi działania Arcyksięcia oraz skłoni go do zaniechania używania religii do własnych celów.
IV. Każdy, który będzie uczestniczył w tej haniebnej probie instrumentalizacji naszej wiary czyli "IV Kołomyi" zostanie objęty excommunicatio tj. wykluczeniem z koscioła solickiego.
V. Wzywa się Arcyksięcia do zaprzestania bezpodstawnej agresji na Palatyna i przestrzeganie następujących traktatów:

viewtopic.php?f=137&t=1211

viewtopic.php?f=137&t=1245

viewtopic.php?f=137&t=1139

XXII Synod Generyjski
Awatar użytkownika
MrMatinh
Posty: 663
Rejestracja: 11 mar 2018, 15:14
Lokalizacja: Kraków, Nowa Huta

Re: Dwór-Wydarzenia

Postautor: MrMatinh » 22 cze 2018, 12:37

W dniu dzisiejszym Generia wycofuje potępienie wobec IV Kołomyi.

Wróć do „Królestwo Generyjskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość